Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi

Tam otomatik otopark sistemi

Katlı otopark binalarında dönüşler genellikle oldukça zorluk yaşatan durumlardı. Yeni ülkemize gelen tam otomatik otopark sistemi sayesinde artık araçlarınız güvenle park ediliyor.

17 Ağustos 2017 Perşembe, 13:02
Yazar: Editor

Son dönemlerde yurtdışından ülkemize gelen tam otomatik otopark sistemi sayesinde araçlarınız daha güvenli bir şekilde park halinde kalıyor. Asansör sayesinde insana ihtiyaç duymadan tamamen mekanik yöntemler ile çalışan bu otoparkların fiyatları da oldukça uygun oluyor. Katlı otopark sistemlerinde araç dönüşleri oldukça sıkıntı yaratıyordu. Ayrıca yer bulma konusunda ve iki araç arasına park etme konusunda sorun yaşayan bir çok sürücü bu durumdan şikayet ediyordu. Bu sistemin ardından yaşanılan bütün problemler ortadan kalkmış oldu.

“SİZ İZLEYİN ARACINIZ PARK OLSUN”

TOP Sisteminde aracınızı belirlenen hazneye düz bir şekilde park ederek aynaları kapatıyor ve kilitleyerek odanın dışına çıkıyorsunuz. Bu odanın dışında bilgisayar ekranları ve fiş alma cihazları yer alıyor. Fişinizi aldıktan sonra bilgisayar ekranında kamera sistemi sayesinde aracınızın bütün park olma aşamalarını izleyebiliyor aynı şekilde çıkış yapacağınız zaman da gelmesini izleyebiliyorsunuz. Fişinizi park süresince muhafaza etmek ve araç çıkışı yaparken görevliye ödeme için vermeniz gerekiyor. Otomobiliniz asansör ile geldikten sonra çıkış yönüne doğru çevriliyor ve size hazır hale getiriliyor. Tamamen mekanik ve teknolojik olan bu sistem ile park sırasında yaşadığınız bütün sıkıntılara son vermek oldukça mümkündür. Kullananların neredeyse tamamı memnun kalarak bundan sonra sürekli olarak tercih etmeye başlıyorlar. Ayrıca bu sistemin teknolojik olmasına rağmen diğer otoparklardan daha ucuz olması da kişilerin sistemi tanımasına olanak sağlıyor.

“GÜVENLİ PARKIN TEK ADRESİ”

Bilindiği üzere araç park etmek kullanmaktan daha özen ve detay gösterilmesi gereken zor bir durumdur. Genellikle ehliyet kursiyerleri araç kullanmayı öğrenirler ama park etme konusunda sıkıntı yaşarlar. Geçmişten günümüze gelen araç park etme problemi tam otomatik otopark sistemi ile tamamen çözüldü. Belirli büyük şehirlerde bulunan bu katlı otoparklar zamanla ülkenin her yanına yayılacak gibi görünüyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Son Dakika Haberler - Sitemap