Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi

Yüzerek kilolardan kurtulun

Spor yapmanın en eğlenceli yolu özellikle bu sıcak havalarda kesinlikle yüzmeye gitmektir. Bulunduğunuz bölgeye göre ister havuz ister deniz en yakında ne varsa koşarak yüzmeye gidin ve hem eğlenin hem de zayıflayın.

16 Ağustos 2017 Çarşamba, 18:11
Yazar: Editor

Spor yapmanın en keyifli yolunu arıyorsanız tam mevsiminde hiç durmadan kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz. Yüzmek en iyi spor biçimlerinden birisidir. Tüm kasların aynı anda çalışması etkin bir zayıflama yöntemidir. Spor salonlarında genellikle kapalı yüzme havuzlarının bulunmasının tek sebebi budur. Eklem ağrılarına iyi gelen yüzme ayrıca kas gelişimine de destek vermektedir.

“HEM EĞLENİN HEM KİLO VERİN”

Yaz aylarında sıcak havalarda en iyi eğlence serin sulara dalmaktır. Ayrıca spor yapmak için bundan iyi bir fırsat yoktur. Hem eğlenip hem kilo vermeyi size sunan tek şey ise yüzmektir. Serinlerken rahatlayacak aynı zamanda da eğlenirken zayıflayacaksınız. Aynı anda birçok duyguyu ve etkiyi sağlayan eşdeğer başka bir spor çeşidi dünya üzerinde yer almamaktadır. Deniz ya da havuzun kilo vermeye etkisi aynı gibi görülse de aslında havuz biraz daha fazla kas çalıştırır. Bunun sebebi ise tuzlu suyun çekim gücü tatlı suya oranla daha azdır. Bu sebeple tuzlu suda fazla çaba göstermeden su yüzeyinde durabilirken tatlı suda daha fazla kas çalıştırmanız gerekir.

“YÜZDÜKTEN SONRA YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN”

Herkesin bildiği üzere yüzdükten sonra normale oranla daha fazla aç hissedilir. Bu sebeple eğer kilo vermek istiyorsanız duyduğunuz açlığı hafif gıdalar ile bastırmanız gerekir. Yüzdükten sonra yapılan en büyük yanlış ise nasılsa spor yaptım istediğimi yiyeyim düşüncesi ile tıka basa doymaktır. Bu durum size fazlaca kilo aldırır. Yüzme eylemi sonrasında aslında normal acıkmış olursunuz fakat yorgunluk ve suyun sizden aldığı negatif enerji sayesinde dünyaları yiyecek kadar acıkmış hissine kapılırsınız. Bu durum karşısında sakin olmak ve abartmadan normal öğün niteliğinde yağsız ve kalorisi düşük doyurucu besinler tüketmek gerekir. Böylece dilediğiniz ideal kiloya eğlenerek ulaşmak mümkün olacaktır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Son Dakika Haberler - Sitemap