Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi

Kurban Bayramı tatili belli oldu

Yaklaşan Kurban Bayramı iççin tatil kararı açıklandı. Geçtiğimiz çarşamba günü Bakanlar Kurulu toplantısı ardından akşam saatlerinde vatandaşlara müjdeli haber verildi.

19 Ağustos 2017 Cumartesi, 10:00
Yazar: Editor

Yaklaşan dini bayramımız olan Kurban Bayramı için Bakanlar Kurulu açıklama yaptı. Geçtiğimiz Çarşamba günü toplantı yapılması üzerine akşam saatlerinde çıkan karar tüm ülkeye duyuruldu. İnsanların uzun zamandır beklediği sonuç belirlenince herkes rahat bir nefes alarak tatil planı yapmaya başladı. Her yıl aynı konu üzerinde beklenti oluşurken bu yıl da beklentiler yersiz olmadı.

“TATİL 10 GÜN OLACAK”

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil olduğundan Kurban Bayramı ile birleştirilmesi uzun zamandır söz konusuydu. Tarihlerin denk gelmesi üzerine çalışanlar böyle bir açıklama beklerken Bakanlar Kurulu uzun süredir bu olay üzerine yoğunlaştı. Çarşamba günü yapılan Kurul toplantısında oy birliği ile karar verildi. Kurban Bayramı tatili hafta sonlarını da içine aldığı takdirde 10 günlük bir zaman dilimi olması yönünde kesin karar verildi. Bu hesaba göre önümüzdeki hafta Cuma günü başlayan tatil 4 Eylül’de son bulanacak. Ve herkes 5 Eylül günü iş başı yapmış olacak. Önümüzdeki hafta Cuma gününün tarihi 25 Ağustos olduğu için bu tatil tamı tamına on gün etmektedir. Bunu duyan bütün vatandaşlar oldukça sevinerek bavul hazırlıklarına başladı.

“BİLETLERDE YOĞUNLUK VAR”

Tatil süresinin belli olmasının ardından uçak ve otobüs biletlerinde bir hayli yoğunluk oluştu. Ek sefer listesi oluşturan firmalar tarih sebebiyle yeniden düzenleme yaptı. Bu süreci memleketinde bayram sevincini yaşayacak olanlar biran önce biletlere sarıldı. Ayrıca tatil için tatil yerlerini tercih edenler adına oteller ve firmalar çeşitli paketler oluşturdu. Her anlamda herkesin isteğine göre hizmet sektöründe oldukça hareketlenme başladı. Çalışanlar için oldukça iyi uzunlukta bir tatil olması gerçekten bütün herkesi sevindirdi. Bakanlar Kurulu toplantısı ardından nefesler tutulurken verilen kararın açıklanması ise sevinçten çığlıklar atılmaya başladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Son Dakika Haberler - Sitemap