Son Dakika
23 Haziran 2018 Cumartesi

Öğrenci kayıtları başladı

Tercihler geçen hafta belirlendikten sonra bu hafta pazartesi gününün girmesi ile üniversiteler kayıtlarını başlattı. Hızlıca yeni eğitim dönemine hazırlık yapan gençler yollara çoktan koyuldu.

15 Ağustos 2017 Salı, 11:15
Yazar: Editor

Üniversite tercihlerinin açıklanması ardından hızla başlayan kayıtlar bu hafta herkesi yollara döktü. Aileleri ile yeni okullarına kayıt yaptırmak için yola çıkan öğrenciler kalacak yerlerini de ayarlama konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Yeni eğitim hayatının başlamasına bir hayli az kalmışken üniversiteye başlayacak gençler oldukça heyecanlı görünüyor.

“YENİ ŞEHİRDE YAŞAM ARAŞTIRMASI”

Ülkemizde birçok üniversite farklı bölgelerde eğitim sağlamaktadır. Bölüm tercihlerine göre bu kurumları kazanan öğrenciler belki de daha önce hiç gitmedikleri şehirlerde yeni bir hayat kuracak. Bu sebeple bilinmeyen yerlerin detaylı araştırılmasına başvuran veliler de endişe duyuyor. Çocuklarını tam yetişme çağındayken uzak bir yere okumaya gönderecek olan aileler onlar için en iyisini bulmaya çalışıyor. Bu sebeple ilk senelerde en çok yurtlar tercih ediliyor. Yurtta kalmanın en güzel yanı ilk zamanlarda çevre edinmek ve bilinmeyen bir şehirde yalnız kalmamaktır. Her konuda yardım sağlayan yurt işletmeleri özel imkanları ile gençlere yaşam alanı sunuyor. Bunun yanı sıra devlet desteği doğrultusunda devlet yurdu kazanan öğrenciler kayıt aşamasında bu kurumlara da kayıt gerçekleştiriyor.

“YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE AZ KALDI”

2017-2018 eğitim döneminin başlamasına az kaldı. Üniversitelerin kendileri içerisinde belirlenen ve bölümlere göre değişiklik gösteren açılış tarihlerine bir hayli az zaman kaldı. Bu sebeple kayıtlar tercihlerin belirlenmesinin ardından hızlıca başlamış oldu. Evrakları tamamlayan gençler yeni eğitim kurumlarını ziyaret etmeye başladı. Açılış tarihlerinin belirlenmesi ile kalacak yer arayışı da bu günlerde hareketlendi. Yurtlar ve apartlar üniversitelerin önlerine stantlar kurarak öğrencileri bilgilendirmeye ve bünyelerine dahil etme konusunda çaba göstermeye başladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Son Dakika Haberler - Sitemap